28 КВІТНЯ | 19.00SOUKHUMI STATE DRAMA THEATRE

“Ukraine + Sakartvelo. Side by side”, концерт


Камерний оркестр Тбіліського державного театру опери та балету «Оперна камерата»Соліст: Андрій Павлов (скрипка, Україна)Диригент: Міхеїл Менабде

Якщо одним словом описати ідею і композицію концерту, то це буде Єдність.
По перше, програма концерту об’єднає українську і грузинську музику двох геніальних композиторів - Гію Канчелі і Валентина Сильвестрова, які є не тільки скарбами світової музичної культури, а й були добрими друзями і справжніми однодумцями. У композиції концерту об’єднаються декілька поколінь композиторів: від метрів Сильвестрова і Канчелі до Святослава Луньова, і представника молодої композиторської генерації Максима Шалигіна.
Камерний оркестр Тбіліського державного театру опери та балету «Оперна камерата» об’єднається у співтворчості з українськими музикантами, які спеціально приїдуть у Тбілісі для участі у фестивалі. 
Україна + Сакартвело. Пліч-о-пліч - у музиці, творчості, подоланні викликів війни, у спільному шляху до перемоги Світла над темрявою.
Програма
Святослав Луньов – "Tristium" для струнного оркестру Максим Шалигін – "Satarsa" для струнного оркестру 
Перерва
Валентин Сильвестров - "Тиха музика для струнних" I. Вальс миттєвийІІ. Вечірня серенадаIII. Миттєві серенади
Гія Канчелі – Chiaroscuro для скрипки та камерного оркестру
Соліст: Андрій Павлов (скрипка, Україна)Диригент: Міхеїл Менабде
*Міхеїл Менабде – талановитий грузинський музикант з Україною у серці. Народився в Тбілісі. Отримав балетну освіту в Тбіліському університеті театру і кіно за фахом режисер балету. Будучи солістом державної балетної трупи в Тбілісі і хореографом у 1997-2006 роках, Міхеїл захоплювався класичною музикою. Щоб здійснити свою мрію – стати диригентом симфонічного оркестру – Міхеїл переїхав на навчання до Києва. Отримав освіту оркестрового диригування в Україні та Австрії. Плідно працює в проектах, присвячених популяризації музики сучасних українських композиторів, бере активну участь у багатьох музичних фестивалях в Україні, працює в Академічному симфонічному оркестрі Національної філармонії України.
З 2019 року Міхеїл – арт-менеджер швейцарської організації Cosmokultur. Займаючись проектами сучасної музики, у 2022 Міхеіл зробив фестиваль української сучасної музики в Швейцарії під назвою "В дзеркалі" .
Під час повномасштабної війни Росії в Україні Михайло дав 2 концерти у Києві з оркестром Київської Філармонії на знак підтримки та заохочення героїчного українського народу з боку грузинських артистів.
*Камерний оркестр Тбіліського державного театру опери та балету «Оперна камерата» утворився у 2019 році. Його керівником є головний концертмейстер театру опери та балету, скрипалька Лела Мчедлідзе, а до складу оркестру входять концертмейстери та провідні музиканти оркестру того ж театру.«Оперна камерата» систематично організовує концерти у різних концертних залах Тбілісі. Оркестр постійно подорожує як містами та районами Грузії, так і за її межами. Оркестровий репертуар включає широкий спектр як класичної, так і сучасної академічної музики. Особливої уваги заслуговує багаторічна співпраця «Оперної камери» з Телавським міжнародним музичним фестивалем. «Опера Камерата» постійно бере участь у телевізійних програмах, благодійних концертах.
Квитки
Вхід для вимушено переселених українців на подію вільний, але обов’язкова попередня реєстрація.
Кількість місць обмежена.
Усі кошти, виручені від продажу квитків та донатів, будуть передані сім’ям загиблих героїв.

© 2023 Дом Майстер Клас